| ThePoet a întrebat:

A trimis cineva colete de greutate redusa in strainatate? As avea nevoie sa stiu cat m-ar costa sa trimit un colet in Bosnia prin posta romana, dar nu exclud si posibilitatea de a apela la alte firme. Oricine a trimis in Europa si are niste informatii puteti sa imi spuneti orientativ cat a fost de plata pentru asa ceva, sau daca stiti cumva o firma care transporta mai ieftin. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Timofte_Ameline_1995 a răspuns:

Eu am trimis mereu în Italia prin Atlassib. Primul kg costă în jur de 35 de lei, fiind un fel de taxă standard.dar de la cel de/al doilea kg costă 1, 5 euro per kg. Dacă trimiteți medicamente mai mult de trei cutii se percepe o taxă de 15 lei în plus.

| sarajevo1992 a răspuns:

Noi când trimitem la familie in Bosnia pachet le punem pe autocare ca ei ai drum pe acolo