| ReignForest a întrebat:

Acum o lună jumate am comandat niște vitamine pentru păr.Și atunci, dar și acum primesc mail de la ăia cu oferte de la ei.Cum pot să le opresc să nu mai trimită?

Răspuns Apreciat de Editori
| Sophieka a răspuns:

In email, jos la finalul textului / imaginilor trebuie sa existe obligatoriu cuvantul Unsubscribe sau Dezabonare pe care se poate da click si te directioneaza pe o pagina in care iarasi dai click pe Dezabonare sau Unsubscribe sau iti spune ca dezabonarea s-a facut cu succes. Si acest lucru este valabil pentru toate emailurile cu reclame pe care le primesti.

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Te dezabonezi de la newsletter, simplu.

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu prea mai ai sanse, poate nu o sa primesti de la ei, dar or sa iti vanda e-mail-ul la altii
"vitamine pentru par" suna din prima a internet BS, cu o firma care trimit reclame la greu ca sa faca vanzare de produse "naturiste" care nu fac nimic, sau chiar fac rau

| christall a răspuns:

Buna! In josul mailul ai Dezabonare sau Unsubscribe. Apasa si ar trebui sa nu mai primesti.

Răspuns utilizator avertizat
| Flavianadx a răspuns:

Unsubscribe. Daca tot primesti, faci reclamatie aici:
https://www.dataprotection.ro/? page=Plangeri_pagina_principala