| Joker3134 a întrebat:

Admiterea la scoala de penitenciare mi se pare usoara si plus ca salariul e foarte mare,din ce cauza credeti ca e asa de usor de intrat cand ai conditii asa bune? Salariu mare, meserie respectata, este un serviciu de stat.

12 răspunsuri:
| debarasator63 a răspuns:

Pai nu prea e usoara, iar serviciul in penitenciar e fff greu. Nu e cel mai ok job sa lucrezi cu detinuti. Cat despre meserie respectata, e la fel ca si aia de politist sau jandarm (cu observatiile unor #euamdreptate, pe tema asta laughing))) ). Sa nu te astepti la multe.

Răspuns utilizator avertizat
| gtr2rr3 a răspuns:

Nu stiu cine ti a spus tie ca e usor de intrat, dar nu e chiar floare la ureche.

Daca esti pregatit bine pe materia de română si istorie iar fizic stai bine cat sa alergi 1km in viteză atunci da, e usor.

Conditii bune? Stai o săptămână pe satinelă iarna asta și mai vedem laughing)) plus că in interior faci puscarie cu ei, esti tot timpul printre ei, iar daca esti la inceput esti cel mai *** ca esti pus la orice.
Salaruiul e normal sa fie mare si sa fii respectat (2. 400lei la inceput)

Răspuns utilizator avertizat
| debarasator63 a răspuns (pentru gtr2rr3):

Ai dreptate.

| gtr2rr3 a răspuns:

Omule 5 e nota de trecere.
Dar de ex: sunt 100locuri si 300 candidați
Cei 100 admiși sunt cei cu notele cele mai mari de la toate probele, iar din 100 daca cea mai mica nota de admitere este 7 atunci acela va fi pragul de integrare in sistem. Sau dacă sunt asa multi proști sa ia un amărât de 5 aceea va fi "bariera" de trecere.

Răspuns utilizator avertizat
| gtr2rr3 a răspuns (pentru Joker3134):

Asta pentru ca posibil cea mai mare nota a fost 7 si s-au ocupat locurile pana la nota 5
Se poate intra si cu 3 daca nota maxima e 5, 6.
Dar ar fi o generație de incapabili

Răspuns utilizator avertizat
| gtr2rr3 a răspuns (pentru Joker3134):

Bun. Iei 5 pe linie.
Si nota unde e "linia" de admitere se ridica la 7, ce faci?

Răspuns utilizator avertizat
| gtr2rr3 a răspuns (pentru Joker3134):

Si asta e drept...