| Robo2 a întrebat:

Ai voie sa pui screenshot-uri dintr-un joc pe un blog?

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Ai voie, atât timp cât precizezi sursa imaginii și folosești un spoiler. Imaginea nu trebuie să fie compromisă, nu trebuie să conțină reclame către alte site-uri sau bloguri, materiale pornografice sau înclinații către materiale specifice pirateriei sau crackingului.

4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Da, insa ca sa te stii linistit, ar trebui ca jocul sa fie cumparat, altfel te dai singur de gol ca folosesti softuri piratate si publicand asta se considera ca incurajezi pirateria.

| PainTech a răspuns:

Depinde și de publisher. Nintendo e cunoscut sa facă figuri când găsește poze/filmulețe cu jocurile pe net.

| Robo2 explică:

Daca e facut ss.ul de mine personal ce sursa pun?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Robo2):

Source: Own. Cu conditia sa nu fie vreun early alpha test ceva si sa fi semnat un acord de confidentialitate.