| Fefe2009 a întrebat:

Ajutoooor! Deci vreau sa dau niste comenzi pe Aliexpress pentru prima data. Cand sa pun datele cardului, dupa codul ala lung mai trebuie sa pun unul mic. Si ideea e ca pe card e de patru cifre dar acolo la comanda imi arata ca trebuie sa fie de trei cifre. (pe card nu este nici un cod de trei cifre)
(Cardul are semnul ala,, Maestro,, )
FUNDA

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stiu ca nu ai niciun cod. Asta ziceam si eu, unele carduri Maestro nu au si din cauza asta cand selectezi ca forma de plata card Maestro ai un formular special. Presupun ca asa e si la Aliexpress, nu stiu, poate nu e, nu am incercat... daca nu e, din pacate nu iti poti folosi cardul ala.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti sigur ca ai ales ca si card de plata Maestro?

nu toate cardurile Maestro au CVV ala de care ai nevoie tu

| Fefe2009 explică (pentru suntserios):

Păi da... însă la mine pe card in spate nu am nici un cod sad

| suntserios a răspuns (pentru Fefe2009):

Stiu ca nu ai niciun cod. Asta ziceam si eu, unele carduri Maestro nu au si din cauza asta cand selectezi ca forma de plata card Maestro ai un formular special. Presupun ca asa e si la Aliexpress, nu stiu, poate nu e, nu am incercat... daca nu e, din pacate nu iti poti folosi cardul ala.

| Ghiordi a răspuns:

Pe partea cealalta este un cod format din 7 cifre, trebuie sa le scrii pe ultimele 3

| Alionkachiriac a răspuns:

Pe spatele cardului unde este semnătura ta, uita-te atent că sunt trei cifre, la mine e așa, poate și la tine e la fel.