| BlEetT a întrebat:

AJUTOR!
Buna, Dc mi se stinge pc-u(ca si cum l-as scoate din priza) cand vreau sa instalez un joc mai mare(minim 1gb) si cand intru in jocuri sa ma joc?(de astea mai mari putinhappy
Cine imi zice primeste funda si votcrying
VREAU SA STIU URGENT CARE E PROBLEMA!

4 răspunsuri:
| aLeXyKk1402 a răspuns:

Cred ca ai virusi! Ia-ti urgent un anti-virus si rezolva-ti PC-ul sau poate nu ai piesele destul de puternice. Mie imi merge si GTA IV care are 13.8 GB. Uite link pentru. antivirus care il am eu si e foarte bun: http://www.avg.com/eu-en/download-trial dai in dreapta DOWNLOAD NOW si dai continue with free trial

| Crysty1996 a răspuns:

Problema este ori de placa video ca nti suporta jocul care vrei sa te joci sau procesorul care ii cam praf si nu-ti mai proceseaza ce vrei sa iti instalezi sau poate ceva de sursa dra nu prea cred du-te undeva la un prieten cu pc sau ad pc ul lui la tine si vezi ce se intampla (VOT+FUNDA PLSSS)

| BlEetT explică:

Am antivirus cu licenta!
ssursa nu e am schimbat-o de putin timp
placa video e buna
si se stinge unitatea...nu si ecranul

| Donny_4958 a răspuns:

Pai depinde, daca se stinge doar monitorul asta inseamna ca jocul e prea puternic ca compiuterul tau sa il poata primi.Iti dau un sfat, in totdeauna cind cumper un joc sau il descarci de pe net urmareste ca Procesorul, RAM-ul si cardul viedeo sa corespunda. Spre exemplu daca procesorul compiuterului e de 2.1 GHz si jocul cere procesor de 2.3 GHz atunci dai optiunile graficii la minim si joacata sanatos doar ca cu claritate vaei avea probleme, adica nu vor fi aceleasi culori vii(un exemplu). Asta e tot cu ce am putut sa te ajut sper ca ti-am fost de ajutor...