| nobody5568hf a întrebat:

Ajutor! Cine ma poate ajuta cat costa un test de paternitate? Astept raspunsuri cat mai rapide!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform HG 1609/2006 privind tarifele pentru expertize, expertiza poate costa intre 1200 lei si 4500 lei, in functie de complexitate si probele ce se analizeaza. De exemplu testul ADN (care este considerat cel mai sigur) costa 3700 lei. Poti vedea aici: http://www.legmed.ro/? doc=1237735786&, pct. 59-61. Numai bine!

| ytalyanu a răspuns:

An jur de 300 de euro