| Evelinmariaa a întrebat:

Am 18 ani si as vrea sa dau la academia de poliție. Problema este ca, in tot liceul am fost scutita la sport. Am probleme cu vederea, undeva la -5, cam asa. As putea sa dau; totodata sunt si cam micuta căci am 1.61 m. Va rog sa răspundeți doar in cunoștința de cauza.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu indeplinesti conditia de vedere, se admite doar plus sau minus 3.

| Adry05 a răspuns:

Nu, daca ai fost scutita la sport atatia ani clar cu admiterea lor nu prea e nicio sansa.

| anamariarot a răspuns:

Din pacate ai dioptriile prea mari. Din cate stiu eu, maximul amis e undeva pe la +/-2

| AdrianTzar a răspuns:

Salut Adelina
Poți să dai, și am înțeles că la academie s-a modificat cerința si ai nevoie la fete de 1.65, sper să nu fie adevărat, verifică te rog!

| Ionut621 a răspuns:

Poti sa fii politista altcuiva laughing nu prea are rost sa pierzi timpul, daca tu nu indeplinesti criteriile, sau ai si tu pe cineva la parnaie si vrei sa il scoti?laughing

| Tabia a răspuns:

In liceu din care cauze ai fost scutita?
O problema poate fi vederea, iar de inaltime nu te ingrijora. Principalul este sa indeplinesti toate conditiile necesare ce tine de tot procesul de invatamant. Ei pot sa suspecte ca tu in ceva nu te poti descurca si sa ai putine sanse de intrare. Iti doresc sa intri, si sa ai niste rezultate de succes. Bafta.