| Tzigaret a întrebat:

Am 22 ani...si am 1.70 cm
Toti din familia mea au 1.68 1.70, doar fratele bunicii mele are 1.92 singurul.
Nu stiu ce sa fac sa ma mai pot inalta putin, adica pana si fetele pe care le intalnesc si formez o prietenie cu ele au 1.73 sau mai sus.
Stiu ca 1.70 e o inaltime medie pe care o are un om, undeva pe acolo, dar eu nu sunt fericit deloc.
Se poate face ceva ca sa mai cresc putin?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, să crești la minte. Dacă fata e mai înaltă ca tine cu 5 cm, iubirea nu ține cont de asta. Mai pui și tu un toc la pantof.

| MaraAlexandra87 a răspuns:

Din moment ce ai 22 de ani nu cred ca te mai poti inalta foarte mult. Daca persoanele din familia ta au in jur de 1.68-1.70 e clar ca inaltimea ta nu poate sa fie cu mult peste. Fiecare creste in felul lui, cunosc persoane care au in familie oameni de 1.50-1.60 si au ajuns sa aiba peste 1.90, dar si persoane ca mine care au in familie persoane de 1.65-1.75, dar au 1.52. Poate o sa reusesti sa te mai inalti, nu stiu ce sa-ti recomand sa faci ca sa te inalti, dar poate ar trebui sa mergi la medic sau sa faci o radiografie a pumnului ca sa vezi daca procesul tau de crestere e incheiat sau nu...cine stie poate ai o sansa sa mai cresti. Indiferent de ce s-ar intampla, gandeste-te ca nu aspectul fizic il face pe om si daca unei fete îi place de tine chiar nu conteaza inaltimea. Si barbatii de 1.70 au farmercul lor, din nou nu inaltimea il face pe om si daca nu mai cresti nu uita ca esti ok asa cum esti tu oricum. Mult succes!

| randomnam3 a răspuns:

Avand in vedere faptul ca ai 22 de ani nu stiu cat de mult te poti inalta, insa poti incerca sa te apuci de un sport. Înotul este un sport care te ajuta sa te inalti, fotbalul sau baschetul.
Nu stiu exact daca te va ajuta, dar oricum ai o inaltime destul de ok...