| anonim_4396 a întrebat:

Am adblocker, insa de cateva zile tot imi apar reclame pe Facebook, pe youtube...nu mi le mai blocheaza si nici macar nu le mai face sa nu le vad. unele sunt indecente, altele scarboase si majoritatea neinteresante.ce pot face? adblockerul este enable, ok, tot svcrie ca e bun si nu functioneaza.vi s-a intamplat si voua?

3 răspunsuri:
| Parmalat a răspuns:

Ad blockerul filtreaza numai reclame de calitate slaba. Google, Facebook, Youtube platesc pentru ca reclamele lor sa fie permise de ad blockere.

| dannyel86 a răspuns:

Eu foloses uBlock Origin si face treaba buna. Era la fel si Adblock Plus, dar, cum s-a mai spus, cei care, mai nou, platesc dezvoltatorilor aplicatiei, sunt scutiti de la filtru si reclamele lor tot apar.

| readytofly a răspuns:

Foloseste AdBlock nu Ad Blocker. Are iconita in forma de mana intr-un semn de stop