| Olaru_Liliana_2002 a întrebat:

Am asa o intrebare :
Calculatorul este un drog?

4 răspunsuri:
| KanameKuran a răspuns:

In primul rand, intrebare nu are sens. Are le fel de mult sens, pe cat are urmatoare intrebare: "Surubelnita este un drog?"
In al doilea rand, calculatorul nu este nimic mai mult, decat o unealta, cu care poti realiza multe lucruri. Poti crea diferite chestii (programe, site-uri, poze, animatii, sunete, melodii, sculpturi, cladiri, carti, poezii, etc.), poti sa il folosesti pentru a te relaxa( jocuri video, asculta muzica, viziona filme, citi carti, etc.), poti sa il folosesti pentru a comunica cu diferite persoane( in timp real prin mesaje instant, prin audio si video), poti afla chestii (stiri is nautati, rapsunsuri la intrebari generale, abstracte sau chiar ce tin de viata personala).
In concluzie, sper ca te-am facut sa realizezi ca un calculator, nu este nimic mai mult sau mai putin decat o unealta, facuta de oameni, pentru oameni.

| Olaru_Liliana_2002 explică (pentru KanameKuran):

Multumesc mult.Da stiu am gresit, trebuia sa intreb internetul este un drog? Asta e o intrebare retorica eu imi stiu propriul raspuns, dar am vrut sa ma sfatui. Multumesc totuna.Da am gresit.

| KanameKuran a răspuns (pentru Olaru_Liliana_2002):

Cam aceleasi lucruei se pot spune si despre internet.

| MarcelViorel a răspuns:

Nu