| Cuniska a întrebat:

Am asa o problema legata de facebook: cand mi-am facut cont am folosit o adresa de e-mail pe care nu prea am utilizat-o. in timp adresa a devenit inactiva si nu mai pot s-o activez. Acu pe facebook imi vine mesaj ca trebuie sa-mi schimb adresa de e-mail, eu mi-am pus alta adresa alternativa insa ca s-o fac principala trebuie s-o dezactivez p'ailalta, insa nu pot intra pe e-mail ca s-o dezactivez. ce-i de facut (in afara de alt cont)? va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa o dezactivezi pe cealalta. Trebuie doar sa raspunzi la mesajul de confirmare a celeilalte adrese si o baga automat la adresa principala. Exact asta am facut eu acum 2 zile. Asemenea tie aveam contul pe o adresa veche pe care nu mai puteam sa o activez si atunci am adaugat pe cea alternativa, mi-a trimis mesaj de confirmare pe alternativa si dupa confirmarea mea mi-a trecut-o direct la adresa de mail principala. Mai mult decat atat dupa ce s-a salvat modificarea si am intrat iar la setari/general mi-a dat posibilitatea sa o elimin complet prin stergere pe cea veche.

| Cuniska explică (pentru anonim_4396):

Stiu de chestia asta, doar ca cand scriu adresa initiala sa ma loghez pe yahoo imi zice ca nu exista asa cont big grin ii dezactivit si desfiintat