| Genevaaa a întrebat:

Am atins o piatra semipretioasa (selenit) si o simteam caldă. Dar alte 2 persoane care au atins-o au zis ca e rece si se uitau ciudat la mine. Si mi-au mai zis ca asta inseamna ca e piatra mea. Adica ca imi va ține noroc sau ceva de genul. Ce ziceti, e adevarat?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia niște bilete la loto și dacă dai lovitura, ai avut dreptate!

| Catrice a răspuns:

Aveai tu mâinile calde.

| Genevaaa explică (pentru Catrice):

Daca aveam mainile calde trebuia sa o simt rece.

| Catrice a răspuns (pentru Genevaaa):

Pai poate piatra era calda cine știe

| Genevaaa explică (pentru Catrice):

Dacă eu am zis ca alte 2 persoane o simțeau rece? Ma rog, o lăsăm așa

| Catrice a răspuns (pentru Genevaaa):

Și? Fiecare percepe lucrurile diferit.

| Flavianadx a răspuns:

Autosugestia. Crezi ca pietrele sunt miraculoase și le percepi altfel