| Skarr a întrebat:

Am auzit ca poti sa faci scoala online de acasa. Dar e in engleza. Asa stiu engleza cat de cat. Adica pot sa vorbesc engleza si sa port conversatii in engleza. Trec clasa a 10 a apropo. Stie cineva ceva de scoala? Cum se numeste sau ceva?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce scoala vorbesti tu?
Fiindca scolile si liceele din Romania fac cursurile in limba romana, nu engleza, iar scoala online se face doar daca decide Ministerul Invatamantului, ca cursurile sa se mute online.

| Skarr explică (pentru Violleta2022):

Ma refer scoala doar online. Nu acum cand e pandemie. E ceva scoala in stil britanic cred dar cica ai voie. Acum nu stiu exact cum se numeste scoala. Si aia cu "la toate scoliile din Romania se fac cursuri in limba romana. " Am auzit ca e o scoala in stil american internationala. Am vazut un video cu ea si zici ca nu era in Romania la cum arata. Cu cantinta. Teatru. De toate. Da e foarte scumpa. Deci daca ai bani poti sa o faci scoala si in engleza laughing). Dar am auzit de una online unde tot trebuie sa platesti dar e mult mai ieftin. Si faci de acasa. In engleza.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Skarr):

Scolile in limba engleza sunt in totalitate private si se platesc integral, fiecare profesor, fiecare materie, ajungand la mii de dolari pe luna. Au parintii tai bani sa te inscrie la acesta scoala?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate la lb. engleză să se vorbească în engleză dar restul cursurilor din România sunt 100% în lb. română.