| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca YAHOO MESSANGER va fi inchis la sfarsitul acestui an...este adevarat?

22 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Nu

| hax0r a răspuns:

R-tard...

| GdX a răspuns:

Tipic prostiei romanesti, orice zvon e luat de bun. Frate ei castiga mii de milioane de dolari dupa messenger si tu spui ca il inchide? Sa nu mai crezi asa niciodata, plus ca vor sa depaseasca google-ul. Daca ar face asa ceva s-ar intoarce in trecut. Te-am pupat ciaotongue

| bOse a răspuns:

Yahoo MESSANGER nu am auzit de el, probabil ca da, eu folosesc unul numit yahoo messenger ( sarcasm in a box )

| Sua a răspuns:

Logic ca nu

cine te-a mintit?hee hee smug

| Alex0194 a răspuns:

Mai degraba e o gluma proasta. Dar nu ar fi nimic asa greu pentru ei, chiar si daca au asa mare nr de utilizatori. Au mai inchis servicii foarte populare si pot inchide si mesengerul cand vor ei. Am auzit si eu ca ar fi o posibilitate din cauza ca nu prea castiga din reclame. Dar parerea mea este ca nu-l vor inchide deoarece astfel si-ar pierde foarte multi utilizatori si asta ar duce la foarte puternica caderea a popularitatii si google ar profita prea mult de acest lucru. Cu toate ca stim foarte bine ca google este mai tare el ar deveni si mai puternic daca nu ar mai fi yahoo mesenger, lumea ar gasi pe google talk plus ca nu mai zic cate alte servicii le ofera google cum ar fi sa-si faca blog, site, email, vor sa deschida si acel site gen hi5 cu care spera sa faca facebreak pe facebook. Deci ar fi grav de tot pentru yahoo, si-ar declara falimentul cu o astfel de mutare.

| RealLife a răspuns:

Nu.

| RloveR a răspuns:

Nu cred!straight face

| sensesDelight a răspuns:

Nu. Mesajul ăsta circulă de când aveam eu 8 ani. Deci ar fi trebuit să-l închidă de 6 ori până acum. ^.^ Stai calmă. Cineva cu chef de glume inventează mass-uri, nimic nou.

| Christian333 a răspuns:

Daca credeam in asa ceva eram mort pana acum de cel putin 20 de ori, nu imi gaseam "perechea" in 50 de vieti si yahoo se inchidea de cel putin 100 de ori(asta e cea mai populara).

| soricica a răspuns:

Eu una nu cred prostia asta. Zvonu asta umbla de cativa ani si vad ca yahoo tot mai "traieste".
Bye:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu cred, prea multi oameni folosesc ID-uri chiar si unele companii sau emisiuni au mail sau ID de messenger deci cred ca nu ar avea nici-un motiv Yahoo sa-l inchida. Dar mai multe detalii poti gasi chiar pe site-ul lor oficial, nu stiu cauta si tu pe le news sau ceva de genu` trebuie sa fie ceva detalii daca intr-adevar s-ar putea intampla asa ceva, ma rog speram sa fie un mass prost sau o informatie prost inteleasa happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!happy
Sunt doar mass-uri trimise de oameni care n-au ce face.thinking
Eu nu cred ca e adevarat, pentru ca sunt o multime de oameni care folosesc messengerul.

O zi buna!:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrajeala laughing) stai flex oh go on nu se va inchide tongue cel putin cat traim noi si cati useri sunt

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este adevaratwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

YAAHOO MESSANGER E inchis dar yahoo mesenger e deschis

| JustMe a răspuns:

Nulaughing Prob ai primit un mass aiuria, eu primesc de vreo 2 ani ca o sa se inchida yahoooh go on

| Raluca_6071 a răspuns:

rolling on the floor da.
oare chiar e nevoie sa credem in massuri?straight face

| Dariuta a răspuns:

nu trebuie sa te sperii nimeni nu va lasa sa se inchida yahoo messanger stai calma doar trebuia sa te anunte nu-i asa deci stai calma daca o sa se inchida acela poti sa iti faci un nou con pe yahoo messenger ca nu este foarte greu asa ca stai calma da? Poti sa imi dai fundita acum terog frumos?

| Dariuta a răspuns:

Si sa nu-i asculti pe acestia care iti trimit mereu mesaje nu sunt adevarate doar stai calma

| sorina_9963 a răspuns:

Nu

| Daniel_Radulescu_1990 a răspuns:

Toata lumea raspunde si vad ca este foarte sigura de raspunsul lor, ei spun raspunsul pe care EI vor sa-l auda. Si DA, yahoo messenger se va inchide de pe 1 Ianuarie, DE CE? pentru ca skype l-a cumparat, si vor integra lista de mess in Skype, deci practic nu pierdeti nici un contact, e doar un transfer...partea buna este ca interfata va arata la fel ca Yahoo. Cheers!