| AlexAvram94 a întrebat:

Am auzit de la colegi ca exista o aplicatie pentru telefoane ca sa stai pe mess/facebook fara sa iti ia MB?
As vrea sa ma conving eu ca exista si as dori sa imi spuneti numele acestei aplicatii...
MULTUMESC ANTICIPAT

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Foloseste wireless si gata

9 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
De mancat tot ce mananca, orice transmite si primeste date.
De ce nu-i intrebi pe colegii de la care-i auzit cum se numeste minunea?
Bafta

| darrio2007 a răspuns:

Nu exista.Cat de putin dar tot mananca ceva.Pentru traficul de date.Doar cu wi-fi poti asta.Depinde de telul tau.

| FesCuDungi a răspuns:

Singura aplicatie ce o cunosc eu, este shmessenger, dar mananca mega, insa foarte putini, eu pe 8 ore non stop abia daca imi ia 600 kilo sper ca despre asta e vorba, insa la instalare e de preferat sa folosesti direct internet, nu http sau proxy, o sa vezi la setari!

| Andruşcă a răspuns:

Nu exista asa ceva. Probabil se refera la aplicatii care mananca mai putini, dar sa nu ia deloc e imposibil.

Orice flux de date care intra/iese din telefon e contorizat de operatorul de telefonie. Nu ai cum sa consumi fara sa fie contorizati.

| alexs99 a răspuns:

O aplicatie pentru a nu consuma MB este ShMessenger, dar mai bine folosesti wi-fi.

| carhartt a răspuns:

ShMessenger, asta dacă ai un telefon simplu, fară Android/iOS/Bada/Windows.

| AlexAvram94 explică:

Multumesc de raspunsuri!winking

| ca24low a răspuns:

Frate e posibil daca ai telefon cu wifi si routerul activat.
laughing))