| Furnicuta000 a întrebat:

Am comandat ceva pe net si am platit in cont (inclusiv km suplimentari pentru ca asa mi-a cerut). Cand m-a sunat curierul vineri dupa-amiaza mi-a zis ca trebuie sa platesc transportul 40 lei (probabil era 40 lei pl km aia suplimentari) si i-am spus ca eu nu trebuia sa platesc nimic. Mi-a zis sa iau legatura cu cine a trimis coletul si asa am facut, a facut cerere la fan courier in sensul asta si a zis ca o sa se rezolve. M-am uitat acum pe site la AWB si scrie "refuz plata transport". E posibil sa il fi trimis inapoi? Ei au program si sambata dar parca e mai scurt. As vrea sa ma duc maine sa il iau de la sediu ca am nevoie de el si nu stiu daca il mai gasesc acolo. Acum nu pot sa sun ca e duminica seara...

4 răspunsuri:
| superAndrei a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat ceva foarte similar. Deci, mi s-a scris ca am un colet in valoare de 100 de lei, pregatesc banii, aveam ficsi, si am luat legatura cu curierul sa-i zic ca mi-e mai usor sa merg la sediu.Am mers si acolo, doamnele respective mi-au zis ca am 140, si noroc ca mai era cineva cu mine. Oricum, este foarte neoficial sa faci asa ceva!

| Furnicuta000 explică (pentru superAndrei):

Si ai platit 140?

| superAndrei a răspuns (pentru Furnicuta000):

All of them, mi s-a spus sa asa este la ei procedura.

| Furnicuta000 explică (pentru superAndrei):

Pai probabil aia 40 lei a costat sa iti plimbe coletul curierul in ziua aia.