| PolBoss a întrebat:

Am comandat de pe eMAG si ma astept sa primesc comanda astazi, dar azi nu va fi acasa nimeni ca sa primeasca coletul. Ce se intampla daca cand vine coletul nu e nimeni acasa il voi pierde si va trebui sa fac comanda din nou sau....

5 răspunsuri:
| Changes a răspuns:

Cum au zis şi cei de mai sus, dacă ai încredere într-un vecin să-i laşi banii nu e nici o problemă.Eu am trecut prin asta şi au revenit a 2 a zi cu coletul. Înainte să intre în oraş ei te sună şi le zici unde eşti şi ei vin exact unde eşti în acel moment, nu e neapărat să vină la tine acasă.

| viorelmmv a răspuns:

Deloc, ce-i de la curier in apropiere de locuinta ta te vor suna, daca ai un vecin de incredere si dispus sa te ajute il poate ridica el coletul, asta spunand celor de la curier aceasta problema si nu vor fi probleme

| Ovidiutzul19 a răspuns:

Ii suni si le spui si ti-l va livra cand vei fii acasa.

| pathfinder a răspuns:

In aceeasi situatie am fost si eu.Cand m-a sunat curierul i-am zis ca nu sunt acasa si a lasat coletul la vecinul meu.Zis si facut.Asa ca nu trebuie sa te sperii.

| HiONlOCK a răspuns:

Salut daca nu te gaseste cand esti acasa ori ati trimite la posta unde trebuie sa al platesti ca sa al ridici ori trebuie sa faci comanda din nou nu sunt sigur sunt sanse 50%