| FloryDo a întrebat:

Am comandat de pe internet un USB Flash Drive de 32 GB. De aproximativ 1 saptamana nu mai functioneaza. Pur si simplu nu mi-l citeste nici laptop-ul nici calculatorul. Am garantie la el. Am discutat cu cei de unde l-am comandat si tot ce mai trebuie sa fac e sa il trimit la service. M-am decis sa il trimit prin Fan Curier.

Intrebarile mele sunt:
1. Cum trimit un pachet ( adica stick-ul) prin Fan Curier? Trebuie neaparat sa ma duc la sediul lor? SAU pot ei sa vina la mine?
2.Am dat de pagina asta http://www.fancourier.ro/tools/comanda-online/ si am presupus ca prin completarea acestui formular ei vor veni acasa la mine, vor ridica pachetul si il vor expedia? Asa e?
3. Daca asa e ...atunci avand in vedere ca eu trimit un produs pentru repararea sau inlocuirea lui, cine plateste transportul? Va trebui sa ii platesc tipul de la curierat ceva pentru transport?
4. Exista in formularul ala un camp,, numarul de plicuri" care e obligatoriu. Ce ar trebui sa scriu acolo?

P.S. Nu am mai trimis niciodata un pachet. Help. :)

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

1. Vin ei la tine;
2. Da;
3: Asta o stabilești în prealabil cu vânzătorul. Oricum, de obicei returul e plătit de client (adică de tine);
4. Păi în câte plicuri ai de gând să trimiți un stick? eu cred că e OK să scrii 1.