| penus a întrebat:

Am comandat un curier azi dimineata pe la 01:00 si la data ridicarii coletului am pus sa vina azi 15 aprilie intre 13 si 14.Se vede si in poza ca e 14:24.Am facut ceva gresit? Daca nu vine azi ce se intampla? Trebuie sa las o perioada mai mare de timp intre data comandarii si data sosirii curierului? E prima data cand folosesc curier.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atunci (daca magazinul are sediu in Galati) maine dupa 09:00 pana la ora 17:00, oricand. O sa primesti un SMS.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vine maine sau poimaine. Nu-i nici o problema. De obicei vin dupa 48 ore. Depinde si de distanta. Daca ai pus pe 15 dimineata 100% ca nu va veni astazi. Trebuie impachetat, pus la curier si apoi dureaza transportul. Numai daca esti in aceeasi localitate su localitate apropiata de firma expeditoare ai bafta sa ajunga in aceeasi zi.

| penus explică (pentru Salontanul):

Sunt din Galati.Au sediu la 2-3 km distanta de mine.Maine sau poimaine intre 13 si 14 sau?

| Yuoia a răspuns:

Nu respecta niciodata ora. Spun dimineata la 9 si vin seara la 20. Acum vad in comentarii ca poate nici ziua nu o respecta. De aia prefer eu sa merg la firma lor daca e obligatoriu sa colaborez cu ei. Altfel, folosesc Posta Romana. Sunt mai seriosi si, paradoxal, mai ieftini.