| baiatuucupizzza a întrebat:

Am cumparat astazi o placa de baza asrock si la priza de alimentare a placii de baza sunt 24 de pini iar eu am o sursa cu 20 de pini.Ce pot sa fac sa iau alta sursa?

Răspuns Câştigător
| bassmusic a răspuns:

Stai linistit! Nu e nici o problema! Eu folosesc pe20 pini desi am placa cu 24 pini.Bafta

2 răspunsuri:
| DjZen a răspuns:

Placa ASROCK am si eu dar nu am intalnit problema asta incearca cu alta sursa si vezi daca nu merge inseamna ca cea pe care o ai acum este buna

| AndreiS25 a răspuns:

Vezi ca, ar trebui sa mai ai un nfir din placa de baza care are la capat patru 4 mufe ce se ataseaza muvei de 20 de pini
curentul in plus de la cei 4 pini este pet placa video big grin ca sa mearga mai binisor mai ales cele de generatie noua