| Alex_9605 a întrebat:

Am cumparat o cartela reincarcabila pe orange de 5 €. Am incercat sa introdul de mai multe ori si mi s-a spus de prima data ca, codul "am tastat un cod gresit". Codul chiar este gresit pentru ca l'am incercat pe doua telefoane si nu a mers pe nici unu. Ce'i de facut?

5 răspunsuri:
| ExpertHost a răspuns:

Eu zic ca poate nu ai introdus bine *xxx*cod# (am pus xxx pentru ca nu stiu care este la Orange). Poate :
1. cartela ta nu este pe Orange si tu ai luat reincarcabila degeaba
2. Esti pe Orange dar ai luat cartela Vodafone
3. Daca este CARTELA cumparata de la punct autorizat (nu de la smenari de pe strada si nici un cod dat de pe net) atunci poti sa te duci la dealerul respectiv sau sa suni la Orange Relatii cu clientii si sa intrebi daca a fost deja folosit codul iar ei iti vor spune ce si cum, inclusiv daca este un cod real.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu stiu ce sa iti zic fa si tu cum crezi ca e mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai factura de la magazinul de unde l-ai cumparat, poti sa mergi la Orange Relatii si ti-o schinba. Am patit si eu asta si mi-a schimbat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te frate si eati din magazin ca asa ei teapa pana te slabesti d foame

| Ioana_9358 a răspuns:

Pai codul era deja folosit.Nu ai ce face.Trebuie sa iti iei alta cartela.