| SmellyDickCheesse a întrebat:

Am cumpărat un cablu hdmi (pe care cutie scria hdmi to mini hdmi) aveam nevoie de el ca sa pot conecta tableta(port mini hdmi) la televizor (port hdmi) si nu-mi merge. as vrea sa aflu dacă știți o rezolvare sau de ce nu merge, eu m-am gândit poate pentru ca ar fi trebuit sa caut un cablu pe care sa scrie mini hdmi to hdmi.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Cablul este bun cum l-ai cumparat (ca si conceptie) dar poate fi cablul defect sau unul dintre porturi. Ar trebui sa mai incerci si cu alta tableta, la alt televizor, etc.

| sosostore a răspuns:

Incearca cu un adaptor hdmi...