| anonim_4396 a întrebat:

Am dat la schimbarea nickului pe Facebook si a dat urmatorul text
Te rugăm să-ţi confirmi identitatea Se pare că doreşti să faci o modificare în contul tău... Si dupa aia imi da o singura optiune:
Cere ajutorul prietenilor. Dar conturile respective sunt inactive, nu le cunosc/nu vreau sa vb cu ei.
Imi da tot pagina asta https://www.facebook.com/help/117450615006715
Cum sa fac sa revin la cum era inainte?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai poti sa revii la cum erai inainte, pana nu trimiti un scann cu CARTEA TA DE IDENTITATE, asa cum ti-au cerut ei.

Ori ceri ajutorul prietenului pe care tu l-ai nominalizat, ca in caz de nevoie, sa te ajute sa-ti recuperezi contul. Evident ca-l cunsoti pe cel care l-ai nominalizat, ca doar tu singur l-ai ales.

Daca nu vrei sa apelezi la prieteni, scaneaza si trimite CARTEA de identitate, unde se vede clar: numele complet, adresa, CNP-ul si poza ta, ca administratia FB-ului sa te poata verifica si sa te deblocheze.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Imi da o singura optiune de ales :
Alege o verificare de securitate
Cum doreşti să-ţi confirmi identitatea? Poţi încerca fiecare opţiune de mai multe ori.
Află mai multe
Si o singura optiune : Cere ajutorul prietenilor
Dupa ce dau next imi mai arata in josu paginii "Confirmă identitatea folosind altă metodă
" dar cand dau click pe asta -> revine la optiunea de Cere ajutorul prieteniilor
E un cont vechi am sters mai tot, in afara de aprecieri Si m-am gandit inainte sa dau inchidere cont sa schimb nickul asa de plictiseala. Si Supriza Pfoai

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil ca asta ai selectat tu acnd ti-ai facut contul.
Pe ce prieten ai selectat, iti mai aduci aminte?

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nu am selectat pe nimeni, ci contul a ales 5 useri random din care pot alege 3. Aia 3 trebuie sa accesese Facebook recover si imi dea un cod ce o sa gaseasca pe link-ul https://www.facebook.com/recover

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

In cazul asta, selecteaza unul cu care te impaci bine, din cei 5 si roaga-l sa te ajute, cu confirmarea contului tau.