| Laurrius a întrebat:

Am doi dinti in fata ca de castor. Pot sa merg la dentist sa-i pilez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa-i "pilez"? Se zice sa-i polizez dar nu se poate asa ceva! Sa stii insa ca sunt persoane carora le plac oamenii asa. Si eu sunt la fel si m-am insurat fara probleme. Nu m-am gandit in veci sa-i polizez!

| relian a răspuns:

E bun, lasa-i asa, is buni, daca ii pilesti s-a dus de rapa.Ce sa pilezi, emailul ala? Pai ala tine dintele sa nu moara, daca iei emailul ala in cateva luni ramai fara ei.Doara daca is f mari si te derajeaza atunci sa zic, da poti sai micsorezi, dar treibuiesc imbracati, puse coroane, deci te va costa ceva sa faci asta.

| larisa04 a răspuns:

Poți merge la dentist si el va alege solutia cea mai buna. Aparat dentar spre exemplu!

| nuspuncinesunt2 a răspuns (pentru larisa04):

Nu vad rostul unui aparat dentar pentru doar doi dinti.