| highheels a întrebat:

Am dus doua perne la o curatatorie de perne, s-a schimbat dosul de perna, vreo 3 luni miros frumos, totul perfect... dupa aceea, desi le-am scos la 2 saptamani, de dimineata pana seara la soare, mirosul persista...o perna a avut pene noi in ea iar cealalta pene folosite vreo 3 ani.
Ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Eu pun pernele cu puf in uscator (laundry dryer). Nu miros, dar usor-usor isi pierd din puf, pe care il gasesc in filtrul uscatorului.

| Lioana a răspuns:

Cumpara alte perne!