| anonim_4396 a întrebat:

Am euro in monede.
Nu-i accepta la casele de schimb valutar. Cum ii pot converti in lei?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la Banca nationala si la sucursalele ei din Iasi, Craiova, Timisoara si Cluj-Napoca!

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doar la sediul mare al băncii nationale, in Calea Victoriei la BNR

| Nirvanaaa a răspuns:

La Banca Nationala.

| Mopmop a răspuns:

Cauta o ruda sau un prieten care pleaca in afara sau a venit in concediu. Da-i monedele si o diferenta in lei si poate scapi de ele!

Răspuns utilizator avertizat
| AnnonnyMa a răspuns:

Știam ca la banca se ma schimba, dar doar monede de la 2 euro în sus sau ceva de genul.

| EftimieAdrian a răspuns (pentru AnnonnyMa):

Nu exista alte monede mai mari de 2 euro!

| Raspanghel_Marcel_1965 a răspuns:

Cum scap de monede eurocenti?