| AvalohAlyn a întrebat:

Am facut o comanda la Emag pe 16 si nici acum nu s-au atins de ea...chiar asa de multe comenzi au? Ei zic ca comanda e procesata automat de catre sistem, cum vine asta? Le iau in ordine macar? Mai asteapta cineva comanda de la eMAG si nici nu le-a bagat -o in seama pana acum? Scrie estimare livrare pe 28 noiembrie dar au ziszis ca e doar I estimarelaughing Ar trebui sa-si tina mai multi angajati in perioada asta..ca doar e Emag si au bani

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La fel, am făcut o comanda pe 16 și nimic încă. Nici nu ma așteptăm să facă ceva având în vedere ca au sute de mii de comenzi vinerea trecuta. Răbdare... Rabdare

| Wr3nch a răspuns:

Pai si daca angajeaza mai multi oameni cum fac mai mult profit?laughing Probabil e in curs de procesare dar dureaza pana apar schimbarile in baza de date.

| minrest a răspuns:

Mie si tuturor celorlanti clienti a caror conversatie am auzit-o, ne-au spus ca dureaza 12 zile, dar mi-am si luat astazi pachetul. Comanda am facut-o vineri, de Black Friday. Asa ca asteapta, ai sanse foarte mari sa o iei inainte de termen.

| mimi2000mimi a răspuns:

Emag e mai mult un portal, multe firme vand prin intermediul site-ului(Flanco, Philips, etc.), si intarzierea poate fi din cauza firmei responsabile. Chiar daca este vorba de magazinul in sine eMag, si ei pot trimite cu intarziere. Daca ti-au dat o estimare cu 12 zile, e clar ca sunt foarte aglomerati. Într-adevăr, sunt site mare, insa a fost black Friday si toata Romania a intrat sa isi cumpere lucruri, numarul de comenzi este imens si ei lucreaza continuu, insa va dura ceva. Au trecut doar 4 zile, nu este atat de mult timp, mai ales ca ai plasat comanda aproape in weekend si teoretic nu ar fi avut cand sa fie procesata. Stai pana la data estimarii si daca nu ajunge atunci da-le e-mail.