| Misfits a întrebat:

Am facut o comanda pe ebay ( 0, 99 lire, platit cu paypal, transport gratuit) si produsul a ajuns
Intrebarea mea este ce se intampla daca nu pot sa merg sa l ridic in termenul specificat de posta (10 zile)
Banuiesc ca produsul va fi trimis inapoi (China) totusi, trebuie sa mai platesc ceva daca nu merg sa l iau?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Dacă nu ridici produsul, acesta va fi trimis înapoi. Sau trece în proprietatea Poștei Române, dacă nu pot da de adresa expeditorului. Indiferent dacă e plătit sau nu. Dacă nu mergi după el, nu mai ai nimic de plătit.
Pierzi doar ăia cca 6 lei cât ai plătit. (deși, în mod normal, ai putea să-i recuperezi și pe ăia, dacă tot nu ai ridicat produsul. Cu siguranță există și pe-acolo o lege asemănătoare cu cea de la noi prin care ai voie să te răzgândești și să-ți iei banii înapoi).

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU va fi trimis nicaieri, daca l-ai platit deja, posta ti-l tine in plus contra cost pe fiecare zi pana al 20-25 de zile mi se pare, o sa iti ia niste bani in + pentru sederea in oficiul/depozitul postal.