| Rony56 a întrebat:

Am facut o tampenie. am vazut de la un tampit de pe Youtube ca poti mari RAM-ul. am facut ca el. si am dat >>>ComputerPropietatiAdvacedPerformance >SettingsSi Advaced apoi ultima si la discul d de mi-am pus 100000 si 100000. in disculd D aveam 115 gb liber acum am doar 17GB! crying( AJUTATI-MA

6 răspunsuri:
| Lexi888 a răspuns:

Aia era o pacaleala frate, ca sati distruga pc.Deci tiai ocupat cu ceva d, nu mam mai confruntat cu asa ceva.du-te la un specialist.

| bogboy101 a răspuns:

Pai cat ram aveai? Inainte? Si oricum este gresit.NU in d se face. Unde ai w instalat( de obicei in c).Du-te inapoi, si rescrie cat gb ram ai. Daca ai 2 gb ram vin 2047 gb ram.

| vangaelis a răspuns:

Dai format la discul D, simplu. dar o sa-ti pierzi datele. dar asta e singura solutie

| Minks a răspuns:

Trebuie formatata partitia. Nu poti sa "maresti" RAM-ul. RAM-ul e o componenta hardware (fizica), poti sa ii maresti capacitatea doar facand upgrade la niste placute de capacitate mai mare. BTW, o sa pierzi datele dupa formatare, dar alta optiune nu ai.

| darrio2007 a răspuns:

Ai avut dreptate.Ai facut o tampenie.Te iei dupa oricine care posteaza pe net?

| puscahoreangaion a răspuns:

Formatare si clean up
dar intrebarea e aveai date importante
saltare si bafta la reparat!