| Cristina1289 a întrebat:

Am fost azi la oftalmologie pentru ochelari și pe bon nu îmi apare ca am plătit și consultația

Nu am avut trimitere de la medicul de familie și consultația a fost 60 și ceva de lei

Pe bon îmi apare doar ca am plătit rama și lentilele plus manopera iar consultația nu apare

Oare trebuie sa plătesc când merg după ochelari?

Mai vreau sa spun ca am plătit totul și trebuie doar sa îmi scot ochelarii când imi ajungi.

Plătesc consultația când merg după ei oare?

Răspuns Câştigător
| unsimpluom87 a răspuns:

Ti s-a comunicat pretul total. Nu este etic sa iti mai ceara ulterior alti banuti dupa ce ai fost informata cu suma totala.
Succes!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu vei plati consultatia, aceasta intra in pretul total. Doar daca nu-ti faceau acolo ochelarii ar fi trebuit sa o platesti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La majoritatea consultatia este gratis daca ai cumparat de la ei ochelarii

| JackR a răspuns:

Daca ai facut consultatia in acelasi loc in care ai platit rama si lentilele, este foarte posibil ca respectiva consultatie sa fie inclusa in pretul final. Deci nu mai ai nimic de platit.