| Genevaaa a întrebat:

Am fost la dentist si mi-a pus un tratament la o masea cariată. Acel tratament acum l-am scos eu din greseala pentru ca am crezut că sunt resturi... (pe interior era portocaliu tratamentul). Acum am măseaua si mai adanca si imi e frica ca nu voi rezista prea mult cu ea asa, pana fac programare la dentist. Aș putea sa pun ceva in golul acela? Sau ce sa fac? Dati-mi va rog sfaturi ca e naspa rau

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Zuzuletes a răspuns:

Ala era un fel de ciment sa ti acopere gaura temporar, ala se indeparteaza la urmatoarea sedinte la dentist pentru a pune plomba sau sa lucreze in continuare la ea, ar trebui sa suni dentistul sa i spui ce ai patit, poate te ajuta el cu un sfat bun