| matrix100 a întrebat:

Am gasit niste articole pe internet ca exista niste farfurii care nu se sparg. Stie cineva un magazin de unde se pot cumpara sau eventual mai multe detalii si amanunte depre acest lucru? Multumesc

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Nu cred ca putem vorbi de farfurii care sigur nu se sparg, ci doar ca sunt foarte rezistente. Compania Corelle fabrica astfel de produse, dar am gasit si alte variante care promit sa reziste in timp.
https://www.classykitchen.ro/corelle

AmazonBasics 18-Piece Dinnerware Set, Service for 6
Corelle Livingware Sand Sketch 16-Piece Dinnerware Set
Corelle Livingware Winter Frost Vitrelle 16pc Dinnerware Set
Handi-Ware 16-Piece Melamine Dinnerware Set, Service for 4, Break & Chip Resistant
Certified International Sedona 12-Piece Dinnerware Set
Adkins 16-Piece Dinnerware Set
Fiesta 4-Piece Place Setting

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Am un set de farfurii din plastic cu aspect elegant, cu piese usoare.
Le folosesc de peste 10 ani, le-am scapat de multe ori si sunt inca ca si noi.
Nu mai stiu in ce magazin le-am cumparat, dar le-am cumparat "la prima vedere" si de atunci nu mai folosesc farfuriile de portelan.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca exista, sunt cele de plastic, de hartie sau de metal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai exista farfurii de plastic, tabla, carton. Sigur nu se sparg

| Dismally a răspuns:

Nu stiu, dar exista farfurii din tabla, alea sigur nu se sparg...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să mă anunți și pe mine când găsești un astfel de magazin. Mulțumesc

| user0010 a răspuns:

Dacă le dai de cap, se sparg.

| Guccițiiiii a răspuns:

Este prima dată când aud despre farfurii care nu se sparg. Nu știu niciun magazin care vinde farfurii din acestea sau mai multe informații.