| RobertVasileAlexandrescu a întrebat:

Am in plan sa cumpar un teren de 600m2 si nu stiu daca se poate sa ridic 3 case pe acest teren sau sa fac un duplex si o casa separat?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de marimea caselor (suprafata la fundatie) si zona unde se afla terenul.
600m2 sunt cam putine pentru 3 cladiri, mai ales daca sunt alaturate. Mai trebuie sa ai si acordul vecinilor!
Pentru a-ti face o idee, intai ar trebui sa discuti cu cei de la primarie, sectia urbanism.