| Andreea2295 a întrebat:

Am inceput clasa a x-a si parintii mei vor ca intr-o luna, maxim 2 sa ne mutam in italia asta insemnand sa fac scoala acolo.Eu nu stiu limba italiana deloc, cei care ati fost acolo sau cei care stiti de la prieteni, rude, puteti sa imi spuneti si mie cum este acolo scoala? sa imi fac si eu o impresie, va rog. FUNDA FUNDA FUNDA

Răspuns Câştigător
| andreeadragutza22 a răspuns:

Poi e frumos si limba nu e deloc grea o so intelegi foarte repede si e foarte frumoasa e frumos acolo bine ca o sa ai materii mai grele unele si unele mai usoare fata de aici!

3 răspunsuri:
| Annalina99 a răspuns:

Nu stiu cum e la scoala dar limba o s-o inveti usor.seamana mult cu romana si Intaliae o tara ff frumoasa

| mimikafrumusika a răspuns:

Pai daca nu stii limba sa-r putea sa te puna in clasa a noua ca s-o inveti.Stiu asta de la un coleg care a fost acolo.Da nu-ti face griji ca e usoare si ai s-o inveti in vreo doua saptamani.

| Darius19002 a răspuns:

Nu am auzit foarte multe dar stiu ca este mult mai usoara decat in Romania.