| king12345 a întrebat:

Am incerca sa ma loghez pe messenger si nu functiona, scria asa ( there was a problem signing you in to yahoo messenger. your account has been locked please click forgot password. Asta inseamna ca cineva a incercat sa imi sparga contul iar el s-a blocat pentru ca nu a reusit sa bage parola buna?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu aveam un id fictiv si cineva cu care m-am injurat pe un site a incercat sa mi-l sparga. Puteam sa mai ma loghez doar de pe site-ul yahoo-ului...asta pana cand a reusit sa-mi afle parola. Ce-i drept era si una fooooarte grea laughing Daca isi revine contul incearca sa-ti schimbi parola cu una mai complexa(eu am una din 40 de caractere). Nu prea fac bine astia de la yahoo cu blocatul contului(nu esti singurul care a patit/va pati asa ceva), ar trebui sa verifice persoana dupa IP si dupa 3 incercari sa blocheze contul ca exista posibilitatea sa te conectezi si de la un net cafe sau de la scoala unde ai alt IP.

7 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Da e posibil, sau cineva l-a spart si a schimbat parola.Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru acum cateva zile.Nu ai decat sa-ti faci alt cont

| DDCC a răspuns:

Salut!
Vezi dacă te poţi loga pe
http://ro.yahoo.com/

http://videotutorial.ro/......ial-video/
Dacă nu reuşeşti aşa, aşteaptă 24 h după care încerci să te loghezi din nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau incearca sa iei alta versiune de messengerwinking... am patit si eu si cu alta versiune a merswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Am patit-o si eu pe un alt id... Lasa-l putin sa-si "revina", dar ca sa verifici daca contul mai merge poti sa te loghezi pe yahoo.com

| king12345 explică (pentru anonim_4396):

Dar asta daca apare asa inseamna ca a incercat cineva sa imi sparga contul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru king12345):

Pai eu aveam un id fictiv si cineva cu care m-am injurat pe un site a incercat sa mi-l sparga. Puteam sa mai ma loghez doar de pe site-ul yahoo-ului...asta pana cand a reusit sa-mi afle parola. Ce-i drept era si una fooooarte grea laughing Daca isi revine contul incearca sa-ti schimbi parola cu una mai complexa(eu am una din 40 de caractere). Nu prea fac bine astia de la yahoo cu blocatul contului(nu esti singurul care a patit/va pati asa ceva), ar trebui sa verifice persoana dupa IP si dupa 3 incercari sa blocheze contul ca exista posibilitatea sa te conectezi si de la un net cafe sau de la scoala unde ai alt IP.

| NeaPopa a răspuns:

As putea fi o posibilitate!

| cipri01 a răspuns:

Descarca alta versiune de messenger am avut si eu problema asta si am procedat la fel.