| mdc98 a întrebat:

Am inteles ca nu se mai poate obtine viza pentru SUA datorita pandemiei. Stie cineva mai multe detalii sau daca este adevarat? Si daca da, pana cand este aceasta situatie?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai usor te lamuresti pe pagina lor: https://ro.usembassy.gov/ro/visas-ro/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este adevărat. Viza e una, intrarea în țară la o anumită dată este alta. Viza nu s-a îmbolnăvit de covid, încă.

| romeo78 a răspuns:

De ce nu întrebați la sursa oficială, Ambasada SUA din România, printr-un e-mail?
Referitor la pandemie, cel puțin până anul viitor nu se va întâmpla nimic referitor la vize.