| mishka a întrebat:

Am inteles ca un student la stomatologie trebuie sa-si cumpere echipamentul propriu. ce fel de echipament si cam cat ar costa?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiul meu a absolvit stomatologia si stiu ca a avut nevoie de un echipament de spital - halat, pantaloni si incaltaminte, la vremea respectiva(1995) au costat cca 150 lei(daca mi-aduc aminte bine). Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e foarte adevarat. ca student la stomatologie trebuie sa-ti cumperi singur materiale, echipamente, instrumentar si in principiu cam tot ce ai nevoie pentru a lucra in conditii decente, ba mai mult, trebuie sa gasesti pacienti sa lucrezi sa poti lua examenele. toata distractia asta costa mult. stomatologia e o facultate foarte scumpa.