| Evelinmariaa a întrebat:

Am luat o cățelușa labrador de 6-7 saptamâni. Imi puteți spune ce trebuie sa ii dau de mâncare. Si totodata, cum trebuie îngrijit puiul? Orice detalii ar fi foarte utile, va rog

3 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

Ca hrana iti recomand Royal Canin, necesita multa atentie si iubire, dupa ce termini schema de vaccinare poti sa incepi sa il scoti afara dupa fiecare masa pentru a invata sa iti faca nevoile afara astfel fiind mai usor si pentru tine si pentru ea
De asemeena cumparai ceva de ros un os de cauciuc sau o jucarie de cauciuc in scurt timp o sa inceapa sa roada iar daca nu ii dai o jucarie o sa iti roada prin casa papuci cabluri si alte alea asa ca mai bine ii iei o jucarie, presupun ca are carnet de sanatate cu vaccinuri daca nu are fa-i cat mai repede si pune-i si chip in caz ca il pierzi.
Sa iti traiasca si sa te bucuri de ea happy

| DrGoogle a răspuns:

Si pana termini schema de vaccinare gasesti la pet shop scutece care se pun in casa sa isi faca nevoile.

| Regedesubmunte a răspuns:

Există mâncare specială pentru câini!