| AlexGeorgian1998 a întrebat:

Am luat un bilet de tren online si apare ca am loc in vagonul 31....cum asa? doar n-or fi 31 de vagoane

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Da! Trenul 402 e international (Prietenia, merge la Chisinau). Asa e numerotarea. E corect vagon 31.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Citeste mai bine.

| sierra1 a răspuns:

De ce nu ar fi și un vagon cu numărul 31?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, este ca un număr de identificare.

| Frank51 a răspuns:

E gresit 100%, stai linistit.

| romeo78 a răspuns:

Garnitura de tren este compusă dintr-un anumit număr de vagoane. Fiecare vagon are un număr de identificare. Numărul 31 este numărul de identificare! Nici în străinătate trenurile de pasageri nu au 31 de vagoane într-o garnitură! Doar cele de transport marfă!

| Iote a răspuns:

Ia mai citeste. Nu e locul 31 in vagonul... al carui numar nu l-ai depistat? @ziftode vorbeste prostii. Poate pe ruta lui este un singur vagon cuseta. Pe unde circul eu, sunt 5 vagoane de cuseta la fiecare garnitura si 1 sau 2 de vagoane de dormit (diferenta e de confort si pret). Si chiar si asa, vagonul cuseta tot are un numar, ca toate celelalte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate se leaga cu alt tren din alta destinatie. Zic si eu. La cat circul eu cu trenul...

| gogu220 a răspuns:

De regula trenurile care au statia finala mai indepartata sunt compuse din mai multe garnituri. Deci daca pleci de la Bucuresti la Oradea vei avea un loc in primele trei vagoane chiar daca trnul la plecare are 12. Asta pentru ca 3 se opresc la Brasov, alte 4 se duc spre Sighisoara, iar inca trei ajung la Targul Mures. Acum ai observat?

| AlexGeorgian1998 explică:

Scrie vag/car 31...plec de la Bucuresti si ajung la ramnicu sarat...trenul ajunge prin Suceava

| ziftode a răspuns (pentru AlexGeorgian1998):

LOL, dude
e cumva cuseta?!?

ca atunci ai LOCUL 31, si e la vagonul cuseta care e SINGURUL vagon cuseta (nu au de ce sa puna numar pe vagonul ala ca e, evident)

iar daca ai luat on-line, pariez ca e la vagon cuseta

| AlexGeorgian1998 explică:

Nu...scrie "Rezervari/Reservations: vag/Car 31,  locuri/places:
85, tip/type: Clasa 2" e ir402

| Iote a răspuns (pentru AlexGeorgian1998):

Acum ma gandesc, poate e tren international. Alea au numerotari cu numere mari. In Ungaria se merge cu vagoane cu nr. 45, 46, etc.

| Iote a răspuns (pentru AlexGeorgian1998):

Da! Trenul 402 e international (Prietenia, merge la Chisinau). Asa e numerotarea. E corect vagon 31.