| strafore a întrebat:

AM nevoie de ajutor cat mai rapid posibil big grin

Vreau sa imi reformatez un hard drive cu windows xp sp2 si dupa ce il citeste imi da EROAREA DE MAI JOS PE UN ECRAN ALBASTRU:

STOP: C0000221 unknown hard error \system32\ ntdll. dll

Mentionez"nu am probleme cu rami, sau alte chesti din procesor" Totul e ok, doar ca imi apare eroarea asta big grin

CE POT SA POT FAC SA IL REFORMATEZ?

5 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Porneste calc de pe cd de instalare Windows si formateaza hard-disk-ul respectiv. E imposibil de formatat din windows hard-disk-ul pe care se afla sistemul de operare, e ca si cum i-ai cere sa-si taie singur craca de sub picioare. Daca e vorba de alt hard-disk (adica ai doua hard-disk-uri in calculator), e posibil ca acesta sa fie defect. Succes!

| Upz0r3 a răspuns:

Ori nu ai fisieru ala ntdll.dll ori ai virus happy sunt singurele probleme care pot aparea

| strafore explică:

Problema e ca nu din windows il instalez ca nici nu se incarca pana acol, il instalez asa dupa cd de instalare, iar dupa ce se incarca, imi apare imaginea albastra cu eroarea aia big grin

| Simion_Daniel_1994 a răspuns:

Bai alexmircescu am incercat si eu sa ref pc si imi da tot unknown hard eror

| Simion_Daniel_1994 a răspuns:

Bai alexmircescu am incercat si eu sa ref pc si imi da tot unknown hard eror si am incercat sa ref si hardul respectiv dar nu mai am drepturi de administrator