Întrebare recomandată | Bogdan_Gabriele_1990 a întrebat:

Am nevoie de buletin/certificat de nastere pentru a imprumuta o carte de la biblioteca?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de permis la respectiva biblioteca. care se face pe baza de buletin probabil.

certificatul de nastere e un act fara nicio valoare de identificare

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Buletin, nu. Carte de identitate, da. Buletine nu se mai fac de ani de zile.

| Mayhem666 a răspuns:

Ai nevoie doar de buletin, sau de permisul de biblioteca. Permisul de biblioteca se face pe baza buletinului.

| CuriousStuff a răspuns:

Are dreptate SuntSerios. Iti trebuie o legitimatie de biblioteca care se face pe baza buletinului (si eventual carnetului de elev daca e vorba de biblioteca scolii). Legitimatiile de biblioteca sunt gratuite. Trebuie doar sa completezi o cerere. Si poate o sa-ti trebuiasca si 2 poze 2x3. Dar asta o sa afli de la cei de acolo.

Răspuns utilizator avertizat