| Kolors a întrebat:

Am nevoie de pasaport ca sa plec din Anglia in Romania cu avionul? ca eu cand am venit am venit cu autocarul si doar cu buletinul.ca vreau sa plec cu avionul acasa.si explicati-mi si mie cum e cu viza aia, ce e si cand iti trebuie dar si cum faci rost de ea.multumesc.

Răspuns Câştigător
| ShisuiUCH a răspuns:

Momentan nu ai nevoie de pasaport, merge si cu buletinu, Daca ai un parinte acolo iti poti face buletin in Anglia si nu iti mai trebuie viza. De viza va fi nevoie din 2019 (Cred )

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai nevoie de nici un pasaport si nici de viza, te vei reintoarce in Romania tot cu cartea de identitate.

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai nevoie de pasaport, cel putin deocamdata. In schimb daca nu ai 18 ani poti avea probleme daca pleci fara insotitor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Anglia e inca in UE, cel putin pana in 2019 asa ca nu ai nevoie nici de pasaport nici de viza