| JusTPauL a întrebat:

Am nevoie mare de bac si trebuie sa-l iau cumva anul asta, cine ma poate ajuta sa-mi scrie pe privat.
Stiu ca sunt sanse mici sa gasesc pe cineva care sa ma ajuta, doar ca alta alternativa nu am. Ofer o suma foarte mare, sa fie toti multumiti. Detalii in privat.

8 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Depinde la ce dai.
Și nu ai nicio materie din alea 3 preferata?
Poți învăța mai puțin la Romana și Istorie să iei un 5
Și înveți bine, bine Geografia și iei un 8. Că i ușoară.

| JusTPauL explică (pentru Elena9328):

La romana poate il iau si acum daca arunc o privire peste materie.
La matematica mai greu, iar de fizica nici n-am ce sa mai zic, fizica fara mate nu prea merge.
Alte variante in afara de astea nu am.

| Elena9328 a răspuns (pentru JusTPauL):

Ai Biologia. Și e tot cu grile și ceva de scris. Si luai la Romana 8, daca zici că te pricepi mult mai bine. Dar dacă ai ales din prima fizică și e obligatoriu sa dai. Nu mă pricep la fizica. Nu mi-a plăcut. Dar ia ți culegeri cu teste. Învață cu ajutorul definițiilor. Caută variante de bac la fizica. Și încearcă să iei un 5.
Ia la mate 5, la fizica 5. Și aseazate foarte bine pe Romana și ia 8.

| JusTPauL explică (pentru Elena9328):

Nu am facut biologie in liceu.
Iar bacu la fizica e foarte greu, are niste exercitii foarte lungi, daca gresesc ceva la inceput degeaba scriu doua pagini.
Daca iau o luna de zile, zi de zi meditatii la toate 3 materii, am sanse sa iau bacu? Adica e multa materie de parcurs dar daca am profesor buni s-ar putea sa mearga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu faci meditatii?

| JusTPauL explică (pentru anonim_4396):

Nu am atat de mult timp liber sa iau meditatii la 3 materii.
Mai ales ca sunt angajat in strainatate.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Invata prietene, nu e o filosofie. Daca o sa urmezi o facultate, atunci ce faci? Eu cred ca poți scoate media 6.Trebuie doar sa vrei

| JusTPauL explică (pentru Alexandruuu88):

Nu vreau sa urmez o facultate, am nevoie doar de diploma de bac.
Daca nu l-am luat imediat dupa ce am termiant liceul, acum cam greu sa mai fac ceva.