| Xaya a întrebat:

Am niste blugi alb spre bleu, si sunt patati cu albastru de metilen! I-am lasat in sifonier un timp si vreau sa stiu daca clorul are eficienta pe care ar trebui sa o aiba si in cazul lor... Mi-ar parea rau de ei ca au talia inalta si imi plac mult! Merge si cu spirt sau alcool? Apa minerala? Pentru o asa zisa prima lupta cu pete de albastru de metil ce ar trebui sa folosesc fara sa omor tesatura?laughing

1 răspuns:
| Mada1920 a răspuns:

Incearca cu Axion, detergent de vase stiu ca pare ciudat dar la mine a functionat sa imi scot petele de ciocolata uscata de pe blugi si lipici.