| Super0Game a întrebat:

Am niste casti cu microfon(headpones) nu stiu ce se intampla dar nu imi functioneaza---daca vreau sa filmez(bandicam, xsplit sau orice alt program) nu mi se aude microfonul. Oare ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pot fi doua cauze:
- microfonul nu are contact (mufa) potrivit sau electric nu corespunde
- microfonul nu este recunoscut de sistem sau este pus pe "mute" - verifica setarile din mixerul audio a sistemului, dar si a programului de inregistrare.

| Super0Game explică (pentru Bula):

Dap imi este stricat microfonul...

1 răspuns: