| bogdan88 a întrebat:

Am niste casti HyperX Cloud Revolver Black si cand stau pe discord baietii aud ce ascult eu pe pc-ul meu si cand ma joc ceva, ei aud tot. Cum as putea rezolva problema asta?

7 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Taie firele ce duc la microfon

| bogdan88 explică (pentru octav005):

Nu stiu cum ai putut sa scrii asa ceva... nu ti-e cumva jena de tine?

| octav005 a răspuns (pentru bogdan88):

Pai de ce sa imi fie jena, daca nu te descurci in setarile de la microfon sa le anulezi. asta e singura varianta

| bogdan88 explică (pentru octav005):

Ia explica-mi tu cum se face, rogu-te

| octav005 a răspuns (pentru bogdan88):

Te duci in control panel. apoi la sound, apoi la recording device. te duci acolo unde este bifat un v de culoare verde. dai click dreapta pe el. apoi dai ok pe disable. si nu se mai va auzi vocea. adica microfonul

| LemonTea a răspuns:

Incearca sa-ti modifici dispozitivul implicit pentru inregistrarea sunetului, din stereo mix in microphone array.

| bogdan88 explică (pentru LemonTea):

Unde fac asta? In setarile sunetului sau?