| anonim_4396 a întrebat:

Am o cartela frogUP luată de la magazin gratuit, are pe spate langa codul de bare si numărul de telefon o dată de expirare 05.02.2012 parcă. am citit prin instrucţiunile ei, căci am primit-o la pachet, dar nu am văzut nimic legat de aceasta dată. Ce se intampla dupa data aia de expirare? banuiesc ca nu imi ia numărul.

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Expira daca nu este activata. activarea a avut loc prima data cand ai accesat *100# sau cand ai incarcat-o prima data.
Nu va expira.Are un termen de 2 ani de valabilitate de la ultima reincarcare.