| anonim_4396 a întrebat:

Am o consola luata de la Carrefour dar certificatul de garantie de la Phonetastic este gol, nu scrie nimic pe el.
Ce trebuie sa fac pentru a beneficia de garantie, ma duc cu factura si certificatul?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asa sunt mai toate certificatele. Completeaza-l cu datele ce tin de tine (Factura, serie, nume si prenume) si apoi contacteaza service-ul! Atentie! Transportul este gratuit. Il pui pe curierul indicat de ei si spui "cu plata la destinatar". Apoi, in cutie, pui toate ce le-ai primit si in plus certificatul de garantie in original, factura in copie si o hartie pe care scrii: nume si prenume, simptomele cosolei si un numar de telefon pentru contact.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ei la magazin si roaga i sa i ti dea certificat de garantie valabil.