| roby223 a întrebat:

Atunci cand muncesti intr-o firma la ziua de salar bani sunt virati in cont de catra cei de la banca sau de catra contabili firmei unde lucrezi?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Salariile si platile catre furnizori sunt facute de catre contabilul firmei, care foloseste un program bancar online, depositand banii, direct in contul tau bancar, sau in contul bancar al furnizorilor.

| sierra1 a răspuns:

Contabilul nu duce banii cu sacul la bancă de unde banca îți dă ție salariul. Firma are cont, banca primește borderouri cu numele și sumele alocate angajaților. Banca, pe baza documentelor de mai sus, debitează din contul firmei și virează în ale angajaților și așa ajunge la tine salariul.